سرای مهرگرد main menu

Home About Aboutt Services Testimonial Contact

سرای مهرگرد

تجربه چند روز زندگی در حال و هوای گذشته در سرای مهرگرد

حال و هوای زندگی سنتی و بومی را در سرای مهرگرد تجربه کنید و از طبیعت زیبا و بکر مهریز و سریزد لذت ببرید.

English Website

درباره سرای مهرگرد

سرای مهرگرد، نام یک اقامتگاه بوم گردی می باشد که با مرمت خانه باغ کشاورز روستایی، احیا یافته است. درطول اقامت در سرای مهرگرد، علاوه بر استفاده از فضای سنتی، برای شما میهمانان عزیز، برنامه های خاصی تدارک دیده شده است. این اقامتگاه دارای دو قسمت سنتی و مدرن، مجهز به سرویس فرنگی و ایرانی و به صورت کف خواب، با ظرفیت حداکثر یک خانواده پنج نفره می باشد و میهمانان در کنار خانواده دهقان به بازدید از اماکن تاریخی مهریز و سریزد، پخت غذاهای محلی و سایر برنامه های گردشگری می پردازند.

English Website

درباره شهر مهریز

مهريز از كهن ترين شهرهاي ايران است كه در ۳۰ كيلومتري جنوب شرقي يزد قراردارد. از ديد بعضي از باستان شناسان، اين شهر قبل از يزد جايگاه تمدن و زندگي بوده است.
مهريز نام شهر مشخصي نيست، بلكه عنوان ناحيه‌اي است شامل مجموعه‌اي از روستاهايي كه نام قديم آن‌ها مهريجود بوده و به مهرنگار دختر انوشيروان نسبت داده شده است. اما «مهرنگار/خانم» دختر انوشيروان دستور مي‌دهد قنات‌هايي در منطقه احداث شوند كه با طي مسير كمتري به مظهر خود برسند. پس از آنكه اين قنات‌ها موجبات آباداني قصبه يا ناحيه مربوطه را فراهم آوردند، فرمانبرداران شاهزاده خانم، آبادي جديد را «مهرگرد» ناميدند، عنوان مهرگرد در گذشت زمان به «مهريجرد» تبديل شد و امروزه مهريز خوانده مي‌شود.
از جمله بناهای بازسازی شده و همچنین مکان های دیدنی این شهر می توان به باغ پهلوانپور، قلعه مهرپادين، قلعه سريزد، مجموعه مهرپادين و سرو كهنسال منگاباد اشاره کرد.

English Website

خدمات سرای مهرگرد

گردشگری

معرفی اماکن تاریخی و گردشگری مهریز و روستای سریزد و حومه، از دیگر برنامه های سرای مهرگرد می باشد که با بازدید از اماکن بکر و بی نظیر منطقه لذت خواهید برد.

سرگرمی

برنامه های سرای مهرگرد شامل پخت نان تنوری و غذاهای محلی، بافتنی، خطاطی، چرم دوزی، قلاب بافی، کاشت نهال، هرس درختان، دست چین میوه های باغ، پخت رب انار و مربا با محصولات باغ و... می باشد.

رفاه در مهرگرد

این اقامتگاه شامل دو بخش سنتی و مدرن و دارای سرویس ایرانی، فرنگی و حمام می باشد که علاوه بر تنور و اجاق هیزمی، دارای اجاق گاز هم می باشد. سرای مهرگرد همچنین، مجهز به وسایل گرمایش و سرمایش، اینترنت پر سرعت (WiFi)، تلویزیون و تلفن می باشد.

گالری تصاویربرای مشاهده تصاویر زیبای سرای مهرگرد لطفا کلیک نمایید.

English Website

اطلاعات تماس

یزد، مهریز، خیابان منتظری، کوچه نوبهار، سرای مهرگرد

تلفن تماس: 09121971167-09131530532